Hlavní nabídka

Rok 2015

O víkendu 19. a 20. září 2015  začal druhý závod 50. ročníku Švestkové regaty. CTL závodu: 151510 Závod byl vypsán pro tyto lodní třídy: Las-7P, Evr-3C, Las-2 Závod byl zahájen ředitelem závodu panem Novotným v 10:30 hodin nástupem závodníků před klubovnou oddílu. Do závodu se celkem přihlásilo 27 závodníků, z toho 14 závodníků lodní třídy Evropa a 13 závodníků lodní třídy Laser . Pokus o start první rozjížďky byl před polednem. Bohužel počasí jachtařům nepřálo a rozjížďka musela být pro bezvětří zrušena.   panorama 11   Po 13 hodině se k nám počasí umoudřilo a další start se již vydařil. Před druhou hodinou byla odstartována 2 rozjížďka. Vítr nám foukal okolo 3m/s, za což můžeme být šťastní . Při slunečném počasí málo kdy fouká. V sobotním odpoledni se podařilo odjet 4 regulérní rozjížďky. V závěru poslední rozjížďky začalo pršet a vítr lehce zesílil, to už se blížila 17 hodina a dnešní část závodu byla ukončena. Druhý závodní den bohužel nefoukalo a tak ve 13 hodin byl závod ukončen. Slavnostní vyhlášení výsledků závodu se uskutečnilo ve 13-30  hodin.

Naše poděkování Karlovarskému kraji  a městu Cheb za finanční podporu závodu.

                

Fotografie z vyhlášení výsledků   závodu.
[nggallery id=73] Krátké video za závodu je zde.

[nggallery id=72]

Letos náš klub pořádá  jubilejní 50.ročník Švestkové regaty. Regata je rozdělena do dvou samostatných závodů a první z nich se konal o víkendu 12-13.září 2015.

CTL závodu:151509

Závod byl vypsán pro tyto lodní třídy: Q-3C, Las-3C, Fin-3C, Lar-7P, L47-2, Lar-2

Do závodu se přihlásilo : 11 závodníků lodní třídy Finn , 11 závodníků lodní třídy Laser Radial a 26 závodníků lodní třídy Optimist

První závodní den začal startem první rozjížďky cca v 11-30 h. Bohužel  po startu téměř přestalo foukat nebo foukalo z různých směrů, ale i tak se rozjížďku podařilo dojet. Po přestavění tratě do jiné části přehrady se v sobotu odjely celkem 4 rozjížďky. Na září panovalo teplé a slunečné počasí, které se bohužel podepsalo na kvalitě větru. Hlavní rozhodčí pan Chaloupek dělal, co mohl, ale větru bohužel poručit nedokážeme. Po náročném dni čekala na závodníky večeře v podobě šťavnatých řízečků.

Druhý závodní den začal startem první rozjížďky něco po 9. hodině ráno. Při startu foukal vítr 2-3 m/s, bohužel po odjetí prvního kola přestalo téměř foukat, a hlavní rozhodčí byl nucen trať zkrátit, aby se rozjížďka dojela. Po necelé hodině čekání to už vypadalo, že se k nám příroda umoudřila, a začal foukat jihovýchodní vítr okolo 2-3 m/s  a před polednem konečně odstartovala šestá rozjížďka.  Bohužel na celém závodě se  podepsal slabý vítr a překrásné slunečné počasí. I přes tyto obtíže se podařilo zajet celkem 6 rozjížděk. Okolo jedné hodiny u na závodníky čekal teplý oběd “ Švestkové knedlíky „

Poděkování patří Karlovarskému kraji za finanční podporu závodu. Karlovarsky_kraj logo

 

 

Kompletní výsledkové listiny jsou ke stažení v rubrice “ Výsledkové listiny závodů“

Zde je krátké video z prvního závodu 50.ročníku Švestkové regaty. 

 

 

 


Fotografie z předávání cen.
 


 

Fotografie ze závodu.

 

[nggallery id=70]